Ferrari 612 Scaglietti od NOVITECu

By | May 24, 2017

 

Ferrari 612 Scaglietti od NOVITECu

Technici z italské firmy Novitec Rosso se nezastaví před ničím. Jen co si uvědomí, že jim výkon 540 koní ve dvanáctiválcovém motoru F612 Scaglietti není dost dobrý, okamžitě začínají pracovat na vylepšení.

Výkon se jim podařilo zvýšit pomocí změn v elektronice motoru a také díky novému výfukovému potrubí z nerez oceli se čtyřmi koncovkami o průměru 90 mm. Před úpravou provedou technici test výkonu, aby si mohl zákazník po úpravě překontrolovat výsledek – 555 koní (408 kW) při 7.250 otáčkách, maximální točivý moment 599 Nm při 5.300 otáčkách.

Stranou nezústalo ani brzdné ústrojí. Za příplatek Vám můžou v Novitecu namontovat systém NCCB(NOVITEC Composit Ceramic Brake), obsahující 8-pístkové třmeny a keramické disky 380 mm vpředu, 4-pístkové třmeny s keramickými disky 380 mm vzadu. Speciální stavitelný podvozek z ušlechtilé oceli s dvojitým vinutím disponuje nerezovými tlumiči s možností odděleného nastavení tuhosti (stlačení tlumiče) a rychlosti vytažení pístu.

Úpravami od Novitecu je možno dosáhnout snížení celkové váhy vozu o 20,5 kg oproti sériovému modelu. To je dosažitelné pouze v kombinaci s 19-palcovými disky NF2. Když už jsme u disků NF2,úpravce doporučuje pro přední nápravu 9,0J x 19 ET 28, pro zadní nápravu 12,5J x 20 ET 46. Ráfky je na přání zákazníka možné upravit do chromového vzhledu.

NOVITEC se kupodivu nepustil do vývoje nových aerodynamických prvků, jakými jsou spoilery či křídla. Pro vzhledové úpravy jsou určeny pouze tmavé zadní lampy a černé boční blinkry.

V interiéru si můžete dopřát hliníkové pedály a opěrku nohy jak u vozů s manuálním řazením, tak také řazením ve stylu F1. K dispozici je několik barevných vzorů kůže, speciální barvy jsou dostupné za patřičnou přirážku. Kdo se nespokojí s koženým interiérem, může sáhnout po interiéru obloženém alcantrou.