FreeStream T1

By | August 17, 2017

FreeStream T1

Dva inženýři, kteří byli součástí elitního týmu pracujíícho na vývoji McLarenu F1, založili ve své branži novou firmu, jejímž prvním projektem je agilní sporťák s poměrem výkon/váha vyšším, než jedna. Projekt pojmenovali České Casino Online FreeStream T1.

Po roce navrhování a vývoje by chtěli Ben Scott-Geddes a Graham Halstead oficiálně představit své dílo koncem tohoto roku. Zájemcům slibují nevšední prožitky podobné pocitům pilotů Formule 1, se kterou má FreeStream lecos společného. Zájem zatím vyjádřil půltucet zákázníků, kteří se zařadí do exkluzivního klubu, rozrůstajícího se o maximálně 25 nových členů ročně.

FreeStream T1 není pouze unikátním supersportem. Při stavbě byly důkladně promyšleny všechny bezpečnostní prvky a také týdny strávené v aerodynamickém tunelu přinesly svoje ovoce. Výsledkem je extrémně stabilní aerodynamická platforma doplňující muší váhu vozu 465 kg a kompaktní přenos síly, který doručuje 480 koní (353 kW) z osmiválcového motoru o objemu 2.4 litrů. Pasažéři si mohou vyzkoušet zrychlení z nuly na sto během 2,5 vteřiny, extrémní brzdný účinek, případně jízdu v zatáčce při přetížění až 3G.

Ultralehká karoserie zhotovená z uhlíkových vláken je položena na pevném rámu. Celý vůz je pak postaven jako jedna velká stavebnice, takže se při případné nehodě může opravit pouze zničená část.

Další detaily budou oznámeny až těsně před odhalením vozu. Výrobci sice utajují všechny informace, připravili však internetovou prezentaci www.freestreamcars.com, na které můžete sledovat aktuality.