AC Schnitzer ACS6 Sport

By | January 7, 2017

Po projektu na BMW M5 (ACS5 Sport) se pustili inženýři AC Schnitzer do prací na dalším ostrém “Bavoráku”, tentokráte s označením ACS6 Sport, postaveném na platformě BMW M6.

ACS6 Sport je vybaven, stejně jako předchozí projekt ACS5 Sport, podobným aerodynamickým kitem. Ten se skládá z předních karbonových “ploutví”, které mohou být na přání spojeny s předním spoilerem pomocí hliníkových vzpěr. Prostor mezi ploutvemi je doplněn chromovou mřížkou, která propůjčuje M-šestce retro vzhled a současně propouští dostatečné množství vzduchu do desetiválcového agregátu.

Zadní část je doplněna jednodílným spoilerem a karbonovým difuzorem. Kombinace jednotlivých aerodynamických dílů pomáhá zabezečit zvýšení přítlaku a v důsledku toho také znatelně lepší stabilitu ACS6 Sport.

Aby poskytli M-šestce silnější zvuk a současně optimalizovali odvod spalin, vyvinuli inženýři AC Schnitzer kompletní nerez tlumič výfuku Sports Trim a přizpůsobili ho konkrétním potřebám vozu.

Dalším úkolem bylo vylepšení jízdních vlastností. Díky sadě sportovních pružin, jež snižují světlou výšku přibližně o 25 mm a tím také snižují těžiště, je nyní možné bezpečně projíždět zatáčky vyšší rychlostí. Tomu dopomáhá i speciální kit zabezpečující vyšší pevnost karoserie.

AC Schnitzer posadil svůj projekt na závodní hliníková kola různých velikostí a vzhledů. Jednodílné disky, Type III a Type IV, jsou dostupné v rozměrech 8,5J X 19″ a 9,5J x 19″. Ještě exkluzivnější jsou zvádoní kola Type III a Type IV, které byly testovány ve velikostech 19″, 20″ až do 9,0J či 10,0J x 21″.

Maximálním požitkem jsou nová kola Forged Wheel s částečně leštěným a lakovaným povrchem, jež dokazují to, co se zdá v zásadě protikladné – kombinují nízkou váhu s velkou šířkou a průměrem disku. Forged Wheel jsou k dispozici o rozměrech 9,0J x 20″ a 10,0J x 20″, AC Schnitzer doporučuje jejich použití společně s pneumatikami 245/35 vpředu a 285/30 vzadu. Váha jednoho zadního kola je přibližně 10 kg, zadního necelých 11 kg.

Karbonový interiér je dostupný také v titanovém provedení “Exclusive”, společně s tříramenným sportovním volantem s airbagem, koberečky z veluru, tradičními hliníkovými pedály a opěrkou nohy, či madlem ruční brzdy.